TVORBA WEBOVÝCH STRÁNOK

Všetko, čo ste chceli vedieť o tvorbe webových stránok.
Rady pre tých, ktorí si chcú dať vytvoriť webové stránky, ale aj pre tých ktorí ich chcú vytvárať.

Najlepšia technológia na tvorbu webov

Každý kto sa začal zaoberať myšlienkou, že sa bude živiť tvorbou webových stránok, zrejme narazil na túto otázku. Čo sa musím naučiť? Ako sa to robí? Čo k tomu potrebujem? Narazíte na kurzy HTML, CSS, JavaScript. Potom Bootstrap, jQuery, React atď.

Čo je HTTPS a na čo je dobré

HTTPS je bezpečnejšia forma používania internetu. HTTPS bolo kedysi určené najmä pre heslá a ďalšie citlivé informácie. Dnes však celý web prechádza hromadne na HTTPS a opúšťa HTTP.

Hejteri sú pre vaše podnikanie požehnaním

Začínate podnikať. Alebo už podnikáte a uvádzate na trh nový produkt, či službu. Zverejníte svoju ponuku na internete a zrazu sa objaví viacero zaručených radcov, ktorí vás kritizujú a smejú sa z vašej ponuky. Sú to hejteri. Stavme sa, že ani jeden z nich nebude mať prosperujúce podnikanie. Možno začnú podnikať, ale ak svoj postoj nezmenia, veľmi dlho podnikať nebudú.

Budem najlacnejší, najhoršie podnikateľské rozhodnutie

Mnoho začínajúcich podnikateľov vidí svoju výhodu v tom, že dokážu byť lacnejší ako konkurencia. Avšak byť najlacnejší, je obrovská chyba. Azda tá najväčšia, ktorú môžete ako podnikateľ urobiť.

Byť programátorom má svoje výhody

Rozmýšľate na akú školu poslať svoje dieťa? Alebo rozmýšľate sami o sebe? Čomu sa venovať? Čím sa živiť? Byť programátorom má svoje nesporné výhody, ktoré vás možno presvedčia o tom, že je to pre vás to pravé živobytie.

SEO je zadarmo, nie SEO nie je zadarmo

Koľko krát ste už počuli radu, že musíte byť vo výsledkoch vyhľadávania cez Google na prvých priečkach? Ak nejaký čas podnikáte a máte web, tak zrejme už veľakrát. Má to svoju logiku. Keď ľudia niečo vyhľadávajú cez Google a neobjavíte sa na prvých priečkach, tak na váš web neprídu.

Ako pracovať menej, ale zarábať viac

Neviete ako pracovať menej a zarábať viac? Pozrite si 7 príkladov povolaní, v ktorých môžete svoj biznis postaviť na odmeňovaní nezávislom od počtu odpracovaných hodín.

Najväčšia chyba, ktorú nesmiete urobiť, ak chcete zarábať viac a pracovať menej

Vidíme to všade. Množstvo ľudí sa sťažuje, že má nízky plat. Že pracujú veľa a zarábajú málo. Je to aj váš prípad? Tak si prečítajte ako si zariadiť život, aby ste pracovali menej a napriek tomu zarábali oveľa viac ako doteraz.

Najväčší mýtus SEO optimalizácie

SEO optimalizácia je postup, ktorý zabezpečí, že sa konkrétna webová stránka zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania cez Google a v iných vyhľadávačoch na prvých priečkach. Myslieť si, že SEO optimalizácia my zvýši počet zákazníkov na webe a predaje je však hlboký omyl.

Gmail cenzúra

Používate Gmail a neprišiel vám e-mail, ktorý vám mal prísť? Potom je dôvodom zrejme fakt, že si Gmail myslí, že je múdrejší ako vy a doručí iba tie e-maily, o ktorých si myslí že sú pre vás vhodné.